Dolf wordt 4 april 1895 geboren in Roosendaal als zoon van Jacob Bol en Marie van Dort. Na zijn schooltijd dient hij als beroepsmilitair in de marine en behaalt daar de rang van kapitein. In 1923 trouwt hij te Amsterdam met Marie-Thérèse Philipse. Samen krijgen ze vier kinderen: hun drie dochters worden geboren in Amsterdam en hun zoon, het jongste kind, in Batavia in Nederlands-Indië. Daar dient hij op dat moment als sous-chef van het gevangeniswezen in Nederlands-Indië.
Begin 1940 keert hij terug naar Nederland en vestigt zich met zijn gezin in Nijmegen. Eind juli 1940 wordt hij als gijzelaar gevangengezet en afgevoerd naar Buchenwald, waar hij wordt aangewezen als kampoudste. Eind mei 1941 wordt hij om medische redenen ontslagen.
Terug in Nijmegen gaat hij vanuit zijn woning onderduikers helpen en zet hij voor hen een ‘Duikfonds’ op. Direct nadat Nijmegen is bevrijd, wordt Dolf aangesteld als hoofd van de plaatselijke Politieke Recherche. Begin november 1944 treedt hij als verbindingsofficier toe tot de staf van de Bevelhebber der Nederlandse Strijdkrachten, Prins Bernhard. Hij werkt in deze nieuwe functie vanuit Eindhoven, waar de staf op dat moment is gevestigd.
Op 30 december 1944 komt Dolf te Eindhoven om het leven bij een auto-ongeluk. Hij is 49 jaar geworden en wordt aanvankelijk in Eindhoven begraven. Dolf vindt zijn laatste rustplaats op het Nationaal Ereveld in Loenen.
Reacties
Strijdmacht kan niet Koninklijke Landmacht zijn, want die bestond op 30 december 1944 nog niet. Moet zijn: Binnenlandse Strijdkrachten. Hij was daar lid van het onderdeel Stoottroepen. Was dierenarts van beroep. Zie mijn studie: Het geweten der natie. De voormalige illegaliteit in het bevrijde Zuiden van Nederland, september 1944 -mei 1945 (1994).
En zie vooral ook de site www.oorlogsdodennijmegen.nl, waar diverse Brabanders op staan vermeld.
Dag Henk, nog bedankt voor de correcties en de zoeksuggesties. We gaan uw studie raadplegen.
Reactie toevoegen