M.J. Berkers (bron: Oorlogsgravenstichting)

Mathieu Berkers

1915 - 1943

Mathieu wordt geboren op 5 september 1915 in Asten als zoon van Josephus Berkers en Maria de Roij. Na zijn schooltijd gaat hij als bakkersknecht werken, maar in 1937 tekent hij voor dienst bij het KNIL en vertrekt dan vermoedelijk naar Nederlands-Indië.

Het is niet bekend hoe zijn dienstverband er precies uit heeft gezien en of hij nog in de kolonie was toen Japan in december 1941 de aanval opende. Het contact met thuis is sinds het uitbreken van de oorlog verbroken. Mathieu arriveert op enig moment in de Verenigde Staten, waar hij als sergeant-leerling-vlieger bij de Militaire Luchtvaart van het KNIL wordt opgeleid, met het oog op toekomstige inzet in de strijd tegen Japan in Zuidoost-Azië.

Voor Mathie zou het uiteindelijk niet tot uitzending komen. Op 3 februari 1943 komt hij tijdens een nachtelijke oefening in Jackson te Mississippi om het leven als gevolg van een vliegongeval. Mathieu is 27 jaar geworden en vindt zijn laatste rustplaats in Jackson te Mississippi.

Meer
Meer

Steek een kaarsje op

+opsteken
Meer

Reactie toevoegen

Beperkte HTML

  • Toegelaten HTML-tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.

*Deze velden zijn niet verplicht en worden ook niet zichtbaar op deze website. Wij gaan vertrouwelijk om met uw e-mailadres en telefoonnummer.